Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Διδάσκοντες: Ν. Μητιανούδης, Λέκτορας

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό megatron » 23 Δεκ 2008, 13:46

patirgerasimos έγραψε:μισό γιατί μπερδεύτηκα...αυτή την εργασία την κάνουν οι φοιτητες του έτους ή κ όσοι χρωστάνε το μάθημα ???


Όχι φίλε μου patirgerasime, την εργασία αυτή την κάνουν μόνον οι φοιτητές του έτους και όχι αυτοί που χρωστάνε το μάθημα.
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό Stokos » 23 Δεκ 2008, 14:44

megatron έγραψε:
patirgerasimos έγραψε:μισό γιατί μπερδεύτηκα...αυτή την εργασία την κάνουν οι φοιτητες του έτους ή κ όσοι χρωστάνε το μάθημα ???


Όχι φίλε μου patirgerasime, την εργασία αυτή την κάνουν μόνον οι φοιτητές του έτους και όχι αυτοί που χρωστάνε το μάθημα.


Όχι μπορούν να τη κάνουν και όσοι χρωστάνε το μάθημα εννοείται... Βέβαια αν είχες παραδώσει εργασίες στο έτος σου τότε μπορείς να τις "κρατήσεις" μέχρι να περάσεις το μάθημα.
Stokos
 

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό megatron » 23 Δεκ 2008, 15:02

Stokos έγραψε:Όχι μπορούν να τη κάνουν και όσοι χρωστάνε το μάθημα εννοείται...


Είσαι σίγουρος φίλε μου Stokε? Έχεις ρωτήσει τον κ.Παπαμάρκο ή τους καθηγητές του εργαστηρίου? Γιατί εμένα 2ετής φοιτητής μου είπε ότι η εργσία αυτή είναι μόνον για αυτούς. Αν είναι σίγουρο και εξακριβωμένο, τότε οκ, πάω πάσο. ;)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 23 Δεκ 2008, 15:14

εγώ ξέρω ότι όσοι χρωστάνε μπορούν να κάνουν τα προαιρετικά θέματα.. τωρα για το άλλο δε ξέρω.. ο Μαραντάς έλεγε πως αυτό ειναι για μας και δεν έχει κανένα κέρδος σαν μπόνους κτλ...
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό Stokos » 23 Δεκ 2008, 22:05

megatron έγραψε:
Stokos έγραψε:Όχι μπορούν να τη κάνουν και όσοι χρωστάνε το μάθημα εννοείται...


Είσαι σίγουρος φίλε μου Stokε? Έχεις ρωτήσει τον κ.Παπαμάρκο ή τους καθηγητές του εργαστηρίου? Γιατί εμένα 2ετής φοιτητής μου είπε ότι η εργσία αυτή είναι μόνον για αυτούς. Αν είναι σίγουρο και εξακριβωμένο, τότε οκ, πάω πάσο. ;)


Μάλλον μπερδεύεσαι με την υποχρεωτική εργασία του εργαστηρίου (που είναι μόνο για όσους είναι στο έτος τους, όχι για όσους χρωστάνε). ;)

Η προαιρετική εργασία της θεωρίας (20 ασκήσεις σε mathcad/visio/word/multisim) ισχύει για όλους. Εξάλλου για την εργασία αυτή φέρει ευθύνη αποκλειστικά ο κ. Παπαμάρκος (προθεσμίες, διόρθωση κ.τ.λ.) Μη μπλέκετε το προσωπικό του εργαστηρίου...
Stokos
 

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό megatron » 24 Δεκ 2008, 13:34

Stokos έγραψε:Μάλλον μπερδεύεσαι με την υποχρεωτική εργασία του εργαστηρίου (που είναι μόνο για όσους είναι στο έτος τους, όχι για όσους χρωστάνε). ;)

Η προαιρετική εργασία της θεωρίας (20 ασκήσεις σε mathcad/visio/word/multisim) ισχύει για όλους. Εξάλλου για την εργασία αυτή φέρει ευθύνη αποκλειστικά ο κ. Παπαμάρκος (προθεσμίες, διόρθωση κ.τ.λ.) Μη μπλέκετε το προσωπικό του εργαστηρίου...


Όχι φίλε μου Stokε.Δεν νομίζω να μπερδεύτηκα.Άλλωστε αυτό το topic είναι για ό,τι αφορά την υποχρεωτική εργασία στα Κ1 και εγώ αναφερόμουν μόνον για αυτήν. Δεν ανέφερα τίποτα για την προαιρετική εργασία της θεωρίας που έχει βάλει ο κ.Παπαμάρκος, αφού δεν μιλάμε σε αυτό το topic για αυτό το θέμα. ;) Εγώ έγραψα για αυτά που έχω ακούσει...
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό Stokos » 24 Δεκ 2008, 14:23

megatron έγραψε:
Stokos έγραψε:Μάλλον μπερδεύεσαι με την υποχρεωτική εργασία του εργαστηρίου (που είναι μόνο για όσους είναι στο έτος τους, όχι για όσους χρωστάνε). ;)

Η προαιρετική εργασία της θεωρίας (20 ασκήσεις σε mathcad/visio/word/multisim) ισχύει για όλους. Εξάλλου για την εργασία αυτή φέρει ευθύνη αποκλειστικά ο κ. Παπαμάρκος (προθεσμίες, διόρθωση κ.τ.λ.) Μη μπλέκετε το προσωπικό του εργαστηρίου...


Όχι φίλε μου Stokε.Δεν νομίζω να μπερδεύτηκα.Άλλωστε αυτό το topic είναι για ό,τι αφορά την υποχρεωτική εργασία στα Κ1 και εγώ αναφερόμουν μόνον για αυτήν. Δεν ανέφερα τίποτα για την προαιρετική εργασία της θεωρίας που έχει βάλει ο κ.Παπαμάρκος, αφού δεν μιλάμε σε αυτό το topic για αυτό το θέμα. ;) Εγώ έγραψα για αυτά που έχω ακούσει...


Ωπα σόρυ εγώ μπερδεύτηκα, νόμισα ρωτούσατε για την εργασία της θεωρίας ... ::)

Ναι έχεις δίκιο είναι μόνο για όσους είναι στο έτος τους.

---

Οπότε να διορθώσω τα post μου:

Stokos έγραψε:Τηνπαραδίδεις σε CD στο γραφείο του κ. Παπαμάρκου. Επίσης θα έχει και μια σύντομη προφορική εξέταση για να δει αν τις έχεις κάνει μόνος σου.
Ισχύει για τη θεωρητική εργασία - ΟΧΙ του εργαστηρίου

Όχι μπορούν να τη κάνουν και όσοι χρωστάνε το μάθημα εννοείται... Βέβαια αν είχες παραδώσει εργασίες στο έτος σου τότε μπορείς να τις "κρατήσεις" μέχρι να περάσεις το μάθημα.
Ισχύει για τη θεωρητική εργασία - ΟΧΙ του εργαστηρίου

---

Η προαιρετική εργασία της θεωρίας (20 ασκήσεις σε mathcad/visio/word/multisim) ισχύει για όλους. Εξάλλου για την εργασία αυτή φέρει ευθύνη αποκλειστικά ο κ. Παπαμάρκος (προθεσμίες, διόρθωση κ.τ.λ.).
Η υποχρεωτική εργασία του εργαστηρίου ισχύει μόνο για όσους φοιτητές είναι στο έτος τους.
Ισχύει ακριβώς αυτό για το μάθημα
Stokos
 

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό Pagouras » 24 Δεκ 2008, 15:49

Την εργασια αυτη την παραδιδουμε στο εργαστηριο και οχι στον κ. Παπαμαρκο. Πρεπει ομως να γινει οπωσδηποτε με mathcad και να ειναι γραμμενη σε υπολογιστη, η μπορουμε να την παραδωσουμε και χειρογραφη???
Άβαταρ μέλους
Pagouras
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Απρ 2008, 11:18

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό megatron » 24 Δεκ 2008, 17:31

Pagouras έγραψε: Πρεπει ομως να γινει οπωσδηποτε με mathcad και να ειναι γραμμενη σε υπολογιστη, η μπορουμε να την παραδωσουμε και χειρογραφη???


Δεν νομίζω να μπορείς να την παραδώσεις χειρόγραφη. Πιθανόν γραμμένη μόνον σε υπολογιστή.Καλύτερα βέβαια, να ρωτήσετε τον ίδιο τον Μαραντά όταν επιστρέψετε μετά τις διακοπές.
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό marthamits » 24 Δεκ 2008, 21:13

Από όσο ξέρω εγώ η εργασία πρέπει να παραδωθεί τυπωμένη όχι χειρόγραφη.Όσον αφορα το mathcad δεν νομίζω πως είναι απαραίτητη η χρήση του αφού η επίλυση των συστημάτων μπορεί να γίνει και στο χέρι.Στην εργασία αναφέρεται το εξής:"Η επίλυση των ασκήσεων να γίνει με τον κλασικό τρόπο και με τη βοήθεια του προγράμματος Mathcad."Τώρα αν μπορείτε να βγάλετε άκρη απο αυτο..
marthamits
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 13 Οκτ 2008, 07:58
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό Stokos » 24 Δεκ 2008, 23:12

Εννοεί να βγάλεις τις εξισώσεις με τις κλασικές μεθόδους κόμβων/βρόχων κ.τ.λ. και για να λύσεις το σύστημα χρησιμοποιείς Mathcad.
Stokos
 

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό papakeipisk » 04 Ιαν 2009, 15:24

εγω αυτο που ξερω παιδια ειναι οτι την υποχρεωτικη εργασια του εργαστηριου την δινουμε χειρογραφη...τις πραξεις κανεις μονο στο mathcad.
papakeipisk
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Ιαν 2009, 16:39

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό marthamits » 04 Ιαν 2009, 15:33

Καλή χρονία κιόλας!!Τι εννοείς χειρόγραφη??Όχι στο word??Άμα είναι έτσι γλιτώνουμε πολύ δουλειά!!Τελικά τι ισχύει??
marthamits
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 13 Οκτ 2008, 07:58
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό papakeipisk » 05 Ιαν 2009, 15:58

ναι...ουτε word ουτε τιποτα...εγω και πολλα αλλα παιδια θα την δωσουμε ετσι...αλλωστε και οι ιδιοι μαραντας και καρατζινης μας λενε να μν κανουμε τιποτα στον υπολογιστη γτ ειναι πιο ευκολο να αντιγραψουμε ασκησεις.αυτη ειναι η γνωμη μου...τωρα ο καθενας οπως θελει ας πραξει...
papakeipisk
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Ιαν 2009, 16:39

Re: Υποχρεωτική Εργασία Κ1 (2008-2009)

Δημοσίευσηαπό sofi_arg » 05 Ιαν 2009, 19:33

Εγώ πάντως είχα ρωτήσει τον Μαραντά πριν από τις καταλήψεις και μου είπε εκτυπωμένη ότι την θέλουν...Κανονικά με σχήματα και με Mathcad, γραμμένη στο word..Τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω..
sofi_arg
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 30 Δεκ 2008, 23:09

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης